Jacob

Jacob Bangsgaard vede partnerství ERTICO – ITS Europe od 1. ledna 2017. ERTICO je multioborová platforma se sídlem v Bruselu, která čítá přes 120 partnerů z více než 25 zemí. V letech 2001 až 2006 pracoval v organizaci ERTICO jako ředitel pro mezinárodní záležitosti a komunikaci. V této funkci zodpovídal za podporu mezinárodního nasazování ITS na jednotlivých trzích např. v Číně, Indii, Rusku a Brazílii.

Jacob má dánské občanství. Získal univerzitní vzdělání v oblasti mezinárodní ekonomie a práci v oblasti dopravy a mobility se věnuje v Bruselu 26 let.

V letech 2010 až 2016 byl generálním ředitelem nadace FIA pro Region I a zodpovídal za její činnost v oblasti mobility v Evropě, na Středním východě a v Africe. Před nástupem do funkce generálního ředitele pracoval jako ředitel mezinárodních vztahů nadace FIA a zodpovídal za podporu a globální kampaně při nasazování bezpečnostních technologií vozidel.
Zastupoval také zájmy sektoru mobility v rámci orgánu regionální správy a dva roky působil na ředitelství Evropské komise pro dopravu.

Jacob Bangsgaard je rovněž prezidentem organizace MaaS Alliance. V letech 2010 až 2016 zasedal v radě konsorcia Euro NCAP a v letech 2009 až 2016 byl generálním tajemníkem belgické asociace eSafetyAware.


logo2

Chytrá a zdravá
doprava ve městech

4. – 5. dubna 2017

REFERENCE