Skupina ČSOB

ČSOB je vedoucí bankopojišťovací a technologická společnost, která má inovace v krvi, pomáhá klientům řešit jejich běžné životní potřeby a vychází jim vstříc nabídkou produktů a služeb i maximální dostupností. ČSOB ví, že jedinou cestou vpřed jsou digitalizace a neustálé produktové a technologické inovace. V inovacích se soustředí zejména na bydlení, dopravu, placení, školství a flexibilitu. ČSOB je hlavním hráčem na trhu plateb kartou ve veřejné dopravě (každý měsíc se kartami ČSOB zaplatí více než 750 tisíc jízdenek), spolupracuje také s městy a obcemi a podílí se na řadě dalších chytrých řešení, např. parkování fungující v desítkách měst. Podílí se také na víceúčelovém čipovém nástroji pro školáky Klíčenka a stojí za unikátním projektem Chytrého terminálu s dárcovskou aplikací. Přímo v budově centrály má ČSOB i vlastní Surf studio s ukázkami moderních technologií a inovací.


www.csob.cz


Solaris

Solaris je předním evropským výrobcem inovačních prostředků veřejné dopravy, jako jsou autobusy, trolejbusy a meziměstské autobusy. Společnost, založená v roce 1996, prozatím dodala přes 17.000 vozidel zákazníkům do 32 zemí. Solaris se specializuje na výrobu moderních městských a meziměstských autobusů a nabízí světově nejširší sortiment diesel-elektrických hybridních autobusů. Trolejbusy a elektrické autobusy zajišťují veřejnou dopravu, která je v místě provozu bezemisní. V roce 2011 byl oficiálně uveden na trh první polský bateriový autobus Urbino electric. Od té doby se Solaris vypracoval na lídra e-mobility v Evropě, nabízející širokou škálu bateriových autobusů s různým typem baterií a nabíjecích možností. Všechny výrobky Solaris jsou technologicky vyspělé a založené na moderních řešeních a komponentech.

www.solarisbus.com


Krnovské opravny a strojírny s.r.o. jsou kromě výroby, rekonstrukce, modernizace a oprav osobních a nákladních železničních kolejových vozidel známé na trhu především na základě výroby a modernizací tramvají pro městskou hromadnou dopravu. Na této činnosti se podílí společně se společností Pragoimex a.s. a VKV Praha s.r.o v rámci Aliance TW Team. Společně vyrábíme, opravujeme, rekonstruujeme a modernizujeme tramvaje; dodáváme náhradní díly a trakční motory pro kolejová vozidla a trolejbusy; zajišťujeme komplexní servis tramvají a projektové práce pro dopravní techniku.

www.twteam.cz


SUPTel

SUPTel je akciovou společností, která od roku 1992 zajišťuje výstavbu a servis inženýrských sítí a technologií v oblasti telekomunikačních pevných i bezdrátových sítí, kamerových a monitorovacích systémů, elektrických sítí od slaboproudých až po VN, vodovodních, kanalizačních a plynových sítí a horkovodů. Současně realizujeme i menší dopravní stavby a úpravy povrchů.

www.suptel.cz


Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z významných evropských společností v oboru dopravního strojírenství. Díky vysokým investicím do vlastního výzkumu a vývoje vyrábí v současnosti společnost celé portfolio moderních dopravních prostředků, které splňují nejnovější bezpečnostní normy. Mezi hlavní výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, trolejbusy, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Skupina stabilně zaměstnává zhruba pět tisíc lidí. Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety postaveno v tradičním plzeňském areálu za více než dvě miliardy korun. Škoda Transportation má řadu dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i ve Finsku, Maďarsku, Rusku a Německu. Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně investovaným do vlastního výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na světových trzích.

www.skoda.cz


Mediální partneři