Plzeň: Konference Chytrá a zdravá doprava ve městech

Čtvrtý ročník mezinárodní dopravní konference je za námi.

Dvoudenní program, který začal v úterý 4. dubna a skončil ve středu 5. dubna, měl tři hlavní témata – Mobilita jako služba, Udržitelná mobilita a Urbanismus a veřejná doprava. Úterní vedlejší program nabídl nová "chytrá" řešení ve veřejné dopravě zejména v oblasti možností odbavení cestujících. Zástupci PMDP představili systém Plzeňské karty.

Zatímco prvního ročníku konference v roce 2011 se zúčastnilo 280 posluchačů z devíti států, ten letošní hostil v Parkhotelu v Plzni již 376 posluchačů z dvaceti států. Většina přednášek hlavního programu byla vedena v angličtině se simultárním překladem, stejně jako panelové diskuze a kulaté stoly, které kromě jedné uváděli moderátoři z České republiky. Všechny prezentace jsou ke stažení na stránkách konference.

Konference si udržela svou velmi dobrou pověst jak po stránce kvality prezentací, řečníků i moderátorů, tak i zajištění celé organizace této u nás ojedinělé akce. Za všechny přítomné děkujeme a těšíme se na další pokračování v roce 2019. Tentokrát 9. a 10. dubna, opět v Plzni.