Gerd-Axel Ahrens

Gerd-Axel Ahrens|cms_escape

Gerd-Axel Ahrens je profesorem dopravního plánování na Technické univerzitě v Drážďanech od října 2000. V Drážďanech je předsedou vědecké poradní komise pro mobilitu v rámci územního plánu města Drážďan do roku 2025, členem vědecké poradní komise pro veřejnou dopravu v regionu a předsedou saské sekce Německé společnosti pro dopravní výzkum (DVWG).
Předtím byl od roku 1991 do roku 2000 ředitelem odboru dopravy města Brém. V letech 1985 až 1991 byl výzkumným pracovníkem Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA). V letech 1983 až 1985 získal kvalifikaci „Baureferendar“ pro vedoucí funkce orgánů místní správy v Německu. V letech 1977 až 1978 působil jako konzultant pro dopravu ve Vídni v Rakousku.
Do roku 1977 studoval stavební inženýrství v Braunschweigu a v rámci výměnného programu Fulbrightovy nadace na Carnegie-Mellon University v Pittsburghu v USA. Doktorandskou práci realizoval jako výzkumný asistent na Technické univerzitě v Braunschweigu v letech 1978 až 1983.

Jako člen vědeckého poradního sboru spolkového ministra dopravy v Německu se také aktivně podílel na německé dopravní politice. Ve své výzkumné práci se zaměřuje především na udržitelné integrované plánování městské mobility, výzkum mobility a integrované plánování silnic ve městech.