Rüdiger Maresch

Rüdiger Maresch|cms_escape

Rüdiger Maresch se narodil v roce 1952 v rakouském Eisenstadtu a žije ve Vídni. Vystudoval angličtinu a historii na Vídeňské univerzitě. Je středoškolským učitelem angličtiny, historie a politické výchovy na GRG 21, Ödenburger Strasse ve Vídni.

Jako politický aktivista se zapojil do studentského hnutí, občanských iniciativ a nezávislých odborů pedagogických pracovníků. V letech 1987 až 2001 byl místním radním za Stranu zelených (Die Grünen) v městském obvodu 9, Wien-Alsergrund.

Od dubna 2001 je členem městského (a regionálního) sněmu ve Vídni. K jeho prioritám patří ochrana životního prostředí a doprava/mobilita. V letech 2002 až 2011 působil jako náměstek předsedy vídeňského sdružení „Verein lokale Agenda 21 in Wien zur Förderung von Bürgerbeteiligungsprozessen“ (podpora zapojení veřejnosti v rámci projektu Místní agenda 21).

Od roku 2010 – v návaznosti na koaliční dohodu mezi Sociálně demokratickou stranou Rakouska (SPÖ) a Stranou zelených (Die Grünen) ve Vídni – je předsedou výboru pro rozvoj měst, dopravy, ochranu klimatu, energetické plánování a účast veřejnosti, a místopředsedou výboru pro životní prostředí.

Jeho politické projekty se zaměřují na témata udržitelné dopravy, zklidňování dopravy, pěších zón, managementu parkování a městského zahrádkaření.